Zver počas zimného obdobia

Zver počas zimného obdobia

1570
0
ZDIEĽAŤ

Zimné obdobie už pomaly skončilo. Počas tohto obdobia, čo je pre zver najkrutejšie sa musia poľovníci intenzívne starať o ňu a prikrmovať ju.

Počas zimného  obdobia má zver problém, poľovná zver trpí. Poľovníci sa musia o ňu starať,  lebo stavy v prírode, čo sú, neodpovedajú tým, čo by mali. „Musíme sa o tú zver starať. Prikrmovať ju, najmä objemové a jadrové krmivo nachystať,“ povedal Tomáš Ďurian, poľovník z PZ Brezie Stránske.

V horách býva vždy viac snehu. Sneh sa zachytáva pomedzi stromy a zvieratám tak zasneží ich ležoviská a potravu. „Keď vonku husto sneží, zvieratá sa sťahujú ku krmoviskám. Ak náhodou krmovisko nenájdu, začnú ohrýzať termonálne výhonky alebo konáriky. Veľakrát sa stáva, že obhrýzajú stromy,“ objasnil Radovan Husár, študent posledného ročníka na Strednej lesníckej škole Jozefa Dekreta Matejovie v Liptovskom Hrádku. „Prikrmuje sa najmä prežúvavá zver, čiže vysoká, srnčie. Samozrejme aj o diviačiu zver sa treba starať, no diviak je taký, že on sa dokáže aj v tých najväčších mrazoch o seba postarať, ale treba ho prikŕmiť napríklad kukuricou,“  dodal Ďurian.

Avšak, cez zimu sú vždy najkrajšie poľovačky. Bývajú spoločné poľovačky, najmä na diviačiu zver alebo na škodnú zver. Medzi škodnú zver patrí napríklad líška, kuna, krkavcovité vtáky. Mnohí poľovníci obľubujú najmä poľovačky na líšku, kde chodia na posed, na tzv. čakanú a túžobne čakajú na líšku.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokRádioaktivita v prírode
ďalší článokČeľuste I.
Študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku. K mojim záľubám patrí príroda a poľovníctvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ