Sir David Attenborough oslavuje deväťdesiatiny

Sir David Attenborough oslavuje deväťdesiatiny

748
0
ZDIEĽAŤ

Sir David Frederick Attenborough 8. Mája tohto roku oslávi svoje deväťdesiate narodeniny (narodil sa v roku 1926). Je to publicista, moderátor a prírodovedec, jeden z najznámejších popularizátorov prírodných vied a prírodných krás našej planéty.

Jeho najznámejším dielom je deväť sérií o biodiverzite, rôznorodosti života, na Zemi vytvorených v spolupráci s BBC Natural History Unit. Ako uznanie jeho prínosu pre popularizáciu prírodných vied po ňom v roku 1998 pomenovali novoobjavený druh ježury, paježuru Attenboroughovu (Zalossus attenboroughi). Neskôr nasledovali aj ďalšie druhy, naposledy, v roku 2015, to bola exotická jašterica Attenboroughova (Platysaurus attenboroughi).

da1David Attenborough spolupracuje aj s ďalšími známymi populárnymi prírodovedcami, ako je napríklad pani Jane Goodallová, známa primatologička (nedávno tiež oslávila narodeniny), či paleontológ Richard Leakey. Spolu s pani Goodallovou sú garantmi organizácie Pupulation Matters (Na populácii záleží). Sú organizátormi siete European Population Alliance (Európska populačná aliancia). V rámci nej Sir Attenborough v roku 2009 nakrútil asi hodinový dokument s názvom How Many People Can Live on Planet Earth? (Koľko ľudí môže žiť na planéte Zem?).

da2Zdroje:

http://blog.everythingdinosaur.co.uk/blog/_archives/2012/05/08/happy-birthday-sir-david-attenborough.html

http://news.bbc.co.uk/earth/hi/earth_news/newsid_8273000/8273655.stm

http://www.mirror.co.uk/tv/tv-news/sir-david-attenborough-insists-no-7216066

 

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ