Prečo je miešanec nechcené plemeno???

Prečo je miešanec nechcené plemeno???

1863
2
ZDIEĽAŤ

Pes patrí k najobľúbenejšiemu druhu zvierat chovaného na účely stráženia ,ale aj ako najlepšieho priateľa človeka.Pri dobrej starostlivosti a citovému prístupu je neuveriteľne oddaný a verný po celý život. Nie nadarmo ten kto okúsil čo je to mať po boku  štvornohého miláčika  zistil aká nekonečná láska z tohoto tvora pulzuje.Je to nekonečný zdroj radosti a vlievania pozitívnej energie,kedy sa cítite ozaj milovaný či už máte dobrý deň alebo jeden z tých horších.

Veľmi rýchlo vie potlačiť Vaše starosti bokom a privedie Vás okamžite na iné myšlienky.Má potrebu si u Vás stále vydobíjať pozornosť a zaliečať sa Vám.Zvyknú byť aj žiarlivé čo veľmi rýchlo vedia aj vyjadriť.

Pri výbere plemena je dôležité zhodnotiť podmienky aké máme na ich chov,možnosti výbehu a veľkosť plemena.

O čistokrvných plemenách sa toho už popísalo aj píše,ale čo tak napísať niečo o miešaných plemenách.Ak  ste presvedčený o tom že musíme uprednostniť čistokrvné plemeno pred miešaným mali by ste vedieť niekoľko podstatných rozdielov.

Aké sú prednosti miešaného plemena……

Miešané plemená nie sú o nič horšie od čistokrvných psov.Sú to také isté cítiace tvory ako aj čistokrvné .Odlišné sú akurát pôvodom ,ktorý si oni  tak ako aj my ľudia nevybrali.Sú verné,múdre,priateľské a oddané.Ich veľkou výhodou je ich schopnosť lepšie odolávať rôznym ochoreniam,čo pri čistokrvných plemenách to tak zďaleka nie je.Čistokrvné plemená sú aj viac náchylné na stravovacie návyky a ich tráviaci trakt je uspôsobený len na určitý vyberaný druh potravy.Tak isto sa u nich oveľa častejšie vyskytujú aj ušné či kožné ochorenia čo Vám potvrdí aj ne jeden zverolekár.

Veľa takýchto krížencov je vďaka tomu že sú nežiadané odsúdené prežiť na ulici alebo v útulkoch.Sú vnímané ako nechcené ,kedže zďaleka nespĺňajú požiadavky náročných majiteľov.Zásadnou chybou pri výbere plemena je ich skôr vizuálny vzhľad a sú brané skôr ako módny doplnok, hoci starostlivosť o nich nieje zďaleka spĺňaná .Je to akýsi novodobý trend byť IN na čo v konečnom dôsledku doplácajú samotné psíky.

Preto nebuďme iba módne ikony a skúsme byť ľuďmi ktoré dajú šancu aj tvorom s miešanou krvou.

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokVodné mačky
ďalší článokHolub menom Martha
Milovníčka všetkého živého,fanynka pozitívnej energie a prírody. Riadim sa pravidlom :" )Ži a nechaj žiť"

2 KOMENTÁRE

  1. Krásny článok.

    Krížené plemená sú aj omnoho menej náchylnejšie na choroby, sú prispôsobivejšie a často-krát inteligentnejšie a vernejšie.

    Máme už druhého „orecha“ a nedala by som na nich dopustiť. Je to láska na celý život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ