„Pasie“ sa vám pes?

„Pasie“ sa vám pes?

715
0
ZDIEĽAŤ

Príčinou toho, že váš pes požiera trávu môže byť niekoľko. Tu je niekoľko dôvodov a aj pár užitočných rád.

 

Trávenie

Traduje sa, že keď váš psík konzumuje trávu, je to preto, aby si vyrovnal pH v žalúdku. Laicky povedané, má proste kyselinu. To však je len čiastočne pravda. Tráva u neho môže pokrývať aj nutričnú medzeru v potrave a to prevažne nedostatok vlákniny. Tu je dobré konzultovať s vaším veterinárom zmenu stravy. Je ale aj dosť dobre možné, že psovi proste tráva zachutila.

2Nuda

Psi sa púšťajú do konzumácie trávi aj v prípade, že sa nudia. Túto možnosť si overíte jednoducho. Musíte svojmu psovi venovať len viac času, veľa sa s ním hrať, chodiť na dlhé prechádzky, zamestnávať ho, športovať s ním a proste ho unaviť a zabaviť. Ak v takomto prípade sa prestane „pásť“, išlo skutočne len o nudu.

3Samoliečba

Ak má pes žalúdočné problémy, používa trávu ako prírodný liek. Zistíte to tak , že začne požierať trávu náhle a po „napasení sa“ kŕčovito naťahuje krk, silno prehĺta a vyvolá u seba zvracanie. Vtedy viete, že má akiste pokazený žalúdok. Podľa štatistík však iba asi 25 percent psov po požití trávy zvracia a len 10 percent z nich má nejakú chorobu.

4Nie je tu teda dôvod na paniku, požieranie trávy je u psov celkom bežná vec. Problémy môžu nastať len v prípadoch, keď je trávnik postriekaný herbicídom či pesticídom, prípadne inými látkami, ktoré môžu vyvolať otravu. Na verejných priestranstvách si preto všímajte upozornenia a doma sa snažte nepostrekovať. Niektorí páničkovia dokonca vysádzajú pre svojho psa vlastný trávnik s bylinkovou záhradkou.

Zdroje:

http://dogs.about.com/od/faqs/f/whyeatgrass_petmd.htm

https://www.clinivet.com/2014/08/why-does-my-dog-eat-grass/

https://www.clinivet.com/2014/08/why-does-my-dog-eat-grass/

http://goldcoastpets.com.au/2013/02/04/why-our-pets-eat-grass/

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ