Lieky v záhrade či v prírode ???….. Aloe vera,Nechtík lekársky a...

Lieky v záhrade či v prírode ???….. Aloe vera,Nechtík lekársky a Mäta pieporná

1542
0
ZDIEĽAŤ

Aloe je zaujímavá svojimi pozitívnymi účinkami na ľudský organizmus.Využíva sa šťava z jeho dužinatých listov.Celkovo detoxikuje telo,pozitívne vplýva na poruchy látkovej premeny. Hojí povrchové rany,vyrážky ale aj popáleniny.

Rieši problémy s akné,afty aj opary.Uľavuje od bolesti pri artritíde a pri zápaloch kĺbov.

Tíši taktiež bolesť svalov. Podporuje správne vstrebávanie minerálov,vitamínov aj stopových prvkov.Znižuje hladinu cukru v krvy a tak je vhodná aj pre diabetikov.

Dezinfikuje sa ňou ústna dutina ako prevencia pred paradentózou. Pomáha pri pocitoch plynatosti,zápchy,nechutenstva  aj hnačky.

NECHTÍK LEKÁRSKY

Zbiera sa celá rastlina najlepšie za slnečného počasia s kvetmi,stonkou a listami.

Jedna až dve šálky robia divy.Napomáha prečisťovaniu krvy,upravuje krvný obeh,rýchlo hojí rany.Pozitívne výsledky má aj pri infekčnej žltačke.Kto pravidelne pije zaparený harmanček je prečisťovaný.Takýto nechtíkový čaj  prečistí aj črevá od parazitov.

Pri bolestivých ranách sa používa na potieranie nechtíková masť, ktorá blahodárne pôsobí aj na krčové žily,pri zápaloch ciev ,fistulách,na popáleniny a dokonca aj na omrzliny. Ďalej je masť vhodná aj na vredy na prsníkoch poprípade nevyliečené vredy na tele aj pri zhubných ochoreniach ako rakovina prsníka.Chrastavosť v nose sa dá odstrániť potieraním nechtíkovou masťou.

Okrem čaju a masti sa nechtík používa aj ako tinktúra.

Tinktúra sa riedi s prevarenou vodou a je výborná ako obklad na natiahnuté šľachy,obklad na rany ,pomliaždeniny, výrony krvy, opuchy, hrče ale aj na hnisavé rany.Tinktúra a obklad z nej je vhodný aj na plieseň na nohách aj pri zápale žíl.

MäTA PIEPORNÁ

Úžitok z tejto rastliny budete mať pri ochoreniach žalúdka a čriev ako aj pri poruchách žlčníka a pečene.

Zabraňuje zvracaniu,uvoľňuje cievy a podporuje potenie.Je vhodná pri nachladení a nádche aj na zníženie horúčky.

Je liečivá aj pri pľúcnych problémoch a kašľu.

Aplikuje sa pri chorobách tráviacej sústavy,uvoľňuje kŕče,lieči kuliku,zlepšuje chuť do jedla,zastavuje zvracanie.Je vhodná pri plynatosti a na zmiernenie bolestí žlčníka.

Blahodárne pôsobí pri vylučovaní tráviacich žliaz a tvorení sa a vylučovaní žlče.

V medicíne sa často využíva pre svoje chladivé a antiseptické vlastnosti.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ