Lieky v záhrade či prírode???…skúste skôr než farmaceutiká

Lieky v záhrade či prírode???…skúste skôr než farmaceutiká

1280
0
ZDIEĽAŤ

Na dnes prvé tri lieky dostupné z prírody 

Púpava

vyznačuje sa dvomi výnimočnými vlastnosťami napr. pomáha pri bolestiach žlčníka a chorobách pečene pri ktorých je dobré konzumovať umyté stonky púpavy,je vhodná aj pri cukrovke kde je vhodné zjesť až okolo 10 stoniek kvitnúcej púpavy,okrem týchto ochorení sú nápomocné aj pri svrbení kože,pri lišajoch a vyrážkach,pomáha pri eliminovaní žalúdočných štiav a čistení žalúdka,bezbolestne rozpúšťa žlčové kamene,čistí taktiež krv a je nápomocná pri dne a reumatizme,pri 2-3 týždennom užívaní stoniek púpavy je možné docieliť aj odpuchnutie žliaz,dá sa využiť aj pri žltačke a chorobách sleziny.

Cesnak

odbúrava kôrnatenie ciev,pôsobí lepšie ako antibiotiká ,zlepšuje krvný obeh,aromatické strúčiky majú svoj ozdravujúci vplyv aj pri rakovine,chráni pečeň pri chemoterapiách,pri pravidelnom užívaní prospieva srdcu,znižuje tlak,čistí krv,predchádzame jeho užívaním mŕtvici.

Koľko denne prospieva?

Odporúča sa zjesť maximáne 2 strúčiky výnimočne v chrípkovom obdobý 4 strúčiky.Pri prehnanej dávke na deň organizmus začne protestovať.Pri nadmernej spotrebe cesnaku sa prejavujú nežiadúce účinky ako: migréna,bolesti svalov a dermatitída.

Ak sa mu však vyhýbate len kvôli nepríjemnému zápachu v ústach verte že aj na túto neduhu existujú možnosti na ich potlačenie.Môže to byť žuvanie petržlenovej vňate alebo mäty,cmúľanie kávového zrnka,žuvačka poprípade vypiť pohár mlieka.

Harmanček

-používa sa hlavne v zimných obdobiach pri nachladení,pri menštruačných kŕčoch,pri nespavosti aj na ukľudnenie pôsobí ako sedatívum, výborne účinkuje na bolesti žalúdka,posilňuje imunitu a pôsobí v boji proti baktériám,hojí afty v ústnej dutine čiže ústne vredy kde sa používa ako kloktadlo,je vhodný aj pri kožných problémoch ako sú zapareniny ,pri dojčatách je často nápomocný pri horúčkach,kolikách a hnačkách.

Vzhľadom na to že harmanček môže vplývať na estrogén nemali by ho užívať ženy s rakovinou prsníka a maternice.Taktiež tehotné a dojčiace ženy.

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokZvieratá okolo nás - mravec čierny
ďalší článokKapský nezmar
Milovníčka všetkého živého,fanynka pozitívnej energie a prírody. Riadim sa pravidlom :" )Ži a nechaj žiť"

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ