Aký pes do bytu a aký do záhrady?

Aký pes do bytu a aký do záhrady?

2068
0
ZDIEĽAŤ

Pes je najlepší priateľ človeka. Verný, oddaný, milujúci a skvelý spoločník. Keď vrtí chvostom, viete, že to je to spôsob vyznania lásky, keď má sklopené uši, vie, že niečo vyviedol, a keď leží v apatii na zemi, buď je unavený alebo mu chýba jeho pán. Psy sú oveľa ľahšie čitateľné ako mačky. V tých sa nevyznáte, ani keby ste sa veľmi snažili. Mačky sú pyšnejšie, samostatnejšie a menej odkázané na svojho pána. Aj preto sú psy obľúbenejšie. Ktorý pes je najlepší do bytu a ktorý ako strážca do záhrady?

 

Aj strážca, aj k deťom

Ľudia, ktorí majú dom so záhradou majú často požiadavku na psa, aby bol dobrý strážca a zároveň mal pekný vzťah s ich deťmi. Nájde sa aj takáto rasa? Samozrejme, napríklad skvelým spoločníkom pre deti a zároveň aj ochrancom domu je bernský salašnícky pes. Pripravte sa však na to, že tento bundáš potrebuje veľa pohybu, no výhodou zase je, že je veľmi poslušný. Má to v génoch, pretože už odpradávna pomáhal strážiť dobytok pastierom v švajčiarskych horách. Je to veľké plemeno, ktoré dorastá až do výšky 70 cm a môže vážiť aj viac ako 50 kg. No ako koníka pre deti sa ho veľmi neodporúča používať.

Ďalším skvelým obranárom s pochopením pre nezbedné deti je aj slovenský čuvač či nemecká doga. Dve veľmi rozdielne plemená, no obe sú skvelými obranármi a spoločníkmi pre deti. Nemecká doga je ešte väčšiea ako bernský salašník. Dorastá do výšky až 80 cm a môže vážiť ako štíhlejší dospelý muž – 75 kg. Slovenský čuvač tiež dorastá do podobnej výšky no je oveľa ľahší – môže vážiť okolo 45 kg. Hlavný rozdiel medzi nimi je ten, že zatiaľčo čuvač je nenáročný na výchovu, dogu musíte veľmi poctivo a starostlivo vychovávať.

Malé plemená do bytu

Pokiaľ vyslovene nechcete tie úplne maličké psy do kabelky, skvelý je francúzsky buldoček. Veselá rasa, ktorú poznáte z filmu Muži v čiernom a že to bol dobrý spoločník, vám nemusí hovoriť ani Will Smith. Ďalším skvelým plemenom do bytu a ku deťom je aj Jack Russel. Šibal, ktorého si musíte veľmi dobre vychovať. No keď sa rozhodnete pre jedného z týchto psíkov, nudiť sa s nimi rozhodne nebudete.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ