Ako sa postarať o psíka v zime?

Ako sa postarať o psíka v zime?

600
0
ZDIEĽAŤ

Udreli silné mrazy, ktoré neprospievajú ani domácim miláčikom. Preto je potrebná zvýšená starostlivosť o našich štvornohých spoločníkov.

Najmä v noci, keď je najchladnejšie a stupne celzia ukazujú pod mínus 10, je vhodné pripraviť pre psov teplý pelech, ktorý im poskytne pohodlie v mrazivom období. Ak je to plemeno s hustou srsťou môže kľudne nocovať vo voliére, ale taktiež mu tam môžeme dať koberec poprípade teplú deku alebo starý matrac. Voliéra by mala byť zabezpečená proti prievanu. Psom ako Stredoázijský ovčiak, Sibírsky husky je predsa v zimnom období lepšie ako v horúčavách, preto by sa v dome alebo byte nemuseli cítiť komfortne. Pre plemená s jemnou srsťou je vhodná vyteplená voliéra s búdou, poprípade je lepšie ak sú v dome, kde majú svoje miesto, ktoré im poskytne teplo.

Veď predsa čo si raz k sebe pripútame za to sme zodpovedný.(Saint-Exupéry) Preto je dôležité psom a taktiež iným zvieratám o ktoré sa staráme poskytnúť dôkladnú starostlivosť.

Krásna zasnežená krajinka je vhodná na prechádzky, aj psíky si takéto výlety vedia poriadne vychutnať. Sneh im dodáva kopu energie, pretože sa na ňom môžu vyblázniť a vyváľať.

Keď prídeme domov z prechádzky je dobré psa usušiť a skontrolovať mu labky, uši a oči. Aby sme predišli zápalom a infekciám. Labky kontrolujeme z dôvodu posypových solí, ktoré sa používajú na cestách. Posypová soľ je toxická a škodí labkám, pretože ich vysušuje a dráždi. Ošetrenie je jednoduché, umyjeme labky vlažnou vodou aj medzi pazúrikmi a vankúšikmi, po vysušení môžeme labky natrieť nechtíkovým krémom.

Uši by sme mali kontrolovať v pravidelných intervaloch. Niektoré plemená psov sú na zápaly uší citlivejšie. Pri zápale môže dôjsť k napuchnutiu ušníc, príčinou môže byť aj prievan alebo mráz. Pri takomto probléme vyčistime ucho a môžeme aplikovať ušné lieky, ktoré predpísal veterinár.

Pokiaľ ide o ochorenie očí, je vhodné ihneď kontaktovať veterinára, možné príčiny sú zápaly spojoviek, infekcie, prievan, krvácanie po nejakej nehode. Oblasť okolo očí môžeme vyčistiť, tak aby tam neostali chumáče, lebo by sa mohol hromadiť výtok. Svojpomocne môžeme urobiť aj zvlhčovanie oka a to bórovou vodou alebo studeným šalviovým čajom.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ